Јас
Арс Ламина

Јас

Шифра на артикл: 003427
Баркод: 9786082479620
Код на производителот: 3427
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во средиштето на романот „Јас“ е приказната за еден неуспешен поет, кој работи во државната безбедносна служба на ДР Германија. Првенствено, дејството во „Јас“ го води наратор во прво лице, но постепено раскажувањето се премостува кон протагонистот кој наизменично се претставува со кратенките К., В. и со името Камберт, работник во фабрика и писател, жител на провинција во Источна Германија во осумдесеттите, кој се развива збунет и отуѓен. Тој се запознава со извесен Фојербах, припадник на службата штази, кој го праќа во Источен Берлин за да се инфилтрира во книжевниот андерграунд. При пишувањето на извештаите, поткажувачот го пречекорува прагот на службениот повик и се води од писателскиот агенс за креирање приказна. Истовремено, го губи и личното „јас“, во еден кошмарен свет каде што секој секого го демне, но блискоста изостанува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Волвганг Хилбиг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB