Жена, стан, роман
Арс Ламина

Жена, стан, роман

Шифра на артикл: 003428
Баркод: 9786082478692
Код на производителот: 3428
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во романот „жена, стан, роман“ Генацино го раскажува развојниот пат на едно момче од неуспехот во школувањето до неговиот развој во писател. Дејството е сместено во шеесетите години на минатиот век , во „неименуван индустриски град во Германија“, а содржи и автобиографски елементи. Насловот ги означува трите жживотни цели на протагонистот, чие име е Вајганд. Романот завршува со одлука на нараторот да си даде повеќе време и да стане наблјудувач на сопствениот жживот. Се отселува од заедничкото живелиште со родителите и изнајмува стан. Приказната се заокружува со „будење на првиот збор“ од неговиот авторски роман.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Вилхелм Генацино
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB