Животот на Пи
Арс Ламина

Животот на Пи

Шифра на артикл: 003434
ISBN: 9786082477282
Код на производителот: 3434
Автор: Јан Мартел
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот ,,жживотот на Пи е длабоко филозофско дело за вербата во доброто, за лјубовта кон луѓето, за вербата во Богот од сите религии, затоа што тој зборува само за лјубов. Така, Пи Пател ќе заклучи: ,,Беше сосема природно што, лишен од сè и фрлен во очајание, во неиздржливи болки и во непрекинато страдање, требаше да се свртам кон Бога.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јан Мартел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници424

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB