Бродови од хартија
Бата Прес

Бродови од хартија

Шифра на артикл: 003518
ISBN: 9786082530178
Код на производителот: 3518
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
...ПОТРЕСНИ ПРИКАЗНИ ЗА ХРАБРИТЕ жЕНИ ОД БЛИСКИОТ ИСТОК, КОИ ЈА ПРЕБРОДУВААТ СУРОВАТА СУДБИНА.... Јилдиз дојде тука од многу далеку. Според зборот што му беше даден на татко ѝ, не беше пречекана со свадбарска поворка. Тие што дојдоа да ја пречекаат, што се собраа околу автомобилот, не видоа невеста со вел, туку мало девојче во бел фустан. Не го познаваше јазикот, а од лицето не можеше ништо да ѝ се прочита. Се обидоа да разговараат со неа со неколкуте арапски зборови што ги имаа научено од молитвите, но малото девојче никому не му одговори. Веројатно беше уплашено. Бидејќи имаше само дванаесет години и до сега не беше останала сама. Секогаш имаше куќа со едно перде во сенката на тополите, цвеќе што трепереше во саксиите, татко во соседната соба и веднаш покрај неа, сестра која се будеше од сон. Додека сега, во средина на повеќекратно непозната толпа луѓе со спуштен поглед... Кон Јилдиз секој секогаш многу добро се однесуваше. Ја примија помеѓу де
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ајшеѓул Челик
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници89

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB