Живеев со Ѕвездослав
Арс Ламина

Живеев со Ѕвездослав

Шифра на артикл: 003932
Баркод: 9786082299624
Код на производителот: 3932
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот ѓивеев со Ѕвездослав е роман за немата енска историја, за талентираните ени во сенка, за стегите и стереотипите на општеството. Овој роман го деконструира митот за поетот-гениј, преместувајќи го фокусот на раскаување врз неговата сопруга во сенка. Ставајќи го во преден план енскиот поглед на светот и на животот, романот всушност се свртува кон енските микронарации, маргинализираната енска историја и проговорува за она за што своевремено се молчело. ѓивеев со Ѕвездослав е роман за малите нешта, за градините и цвеќињата, за ручекот и колачите, за големиот бард кој не смее да се вознемирува кога пишува и за неговата тивка ена, а пред сè е роман за љубовта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јана Јурањова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB