Кратка теорија за патувањето и пустината
Арс Ламина

Кратка теорија за патувањето и пустината

Шифра на артикл: 003936
Баркод: 9786082473963
Код на производителот: 3936
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
шесте приказни од Кратка теорија за патувањето и пустината го разгледуваат целосниот опсег на човековото искуство. Нè носат на патување околу светот, од сувите пејзаи на медитеранскиот брег, до делото на брилијантниот српски писател Милорад Павиќ. Сите ликови ја исчекуваат, бараат или истрауваат моноста за откровение што никогаш не се појавува во нивното вкочането „тука и сега“. А сепак, парадоксално, изгледаат неспособни да преземат какво и да е ефикасно дејствување, со мониот исклучок на Лена, која пишува од лебдечкиот свет на соништата. Според мистиците суфисти, душата е една за промена, а неподвиноста мое да се почувствува како бавна смрт што мое да доползи секаде: да се појави на патишта, на напуштени паркинзи или хотели преполни со туристи (пустината на модерниот свет).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Кристијан Крусат
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB