Скитачки сенки
Арс Ламина

Скитачки сенки

Шифра на артикл: 004831
Баркод: 9786082479859
Код на производителот: 4831
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Скитачки сенки е првиот том од циклусот Последното кралство, а за овој роман, Паскал Кињар ја добива наградата Гонкур. Со атипична форма, ова дело е некогаш песна, некогаш филозофска приказна, но исто така и есеј, и фикција. читачот е заведен од фрагментарноста и од големиот број дигресии низ разновидни медитации, анегдоти и историски сцени, меѓу кои и средба со последниот римски цар Сијагриј и Емили Бронте. Ова необично дело е проткаено со темите на минатото, јазикот, сексуалноста и смртта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Паскал Кинарж
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB