Апостолов
Арс Ламина

Апостолов

Шифра на артикл: 004832
Баркод: 9786082479750
Код на производителот: 4832
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Две сестри патуваат во Софија, во конвој од луксузни лимузини, за да го закопаат нивниот омразен татко. Како туристки, нив ги превезува шармантниот шофер Румен Апостолов. Едната сестра е седната на задното седиште, другата на совозачкото. Првата остра и агресивна, втората учтива и внимателна. Со зајадлив тон, Апостолов им ги претставува богатствата на неговата сакана татковина: керамиката украсена со паунови очи (што не се препорачува за употреба, бидејќи глазурата иж е отровна), крајбрежјето на Црното Море (што е целосно уништено), архитектурата (што е злосторство на дваесеттиот век). Неговите обиди да ги освои се чини се осудени на пропаст, со оглед на тоа што бугарското наследство на сестрите им е тежок товар - нивниот татко, успешен лекар и меланхоличен имигрант, им се појавува во соништата како го влече јажето со кое се самоубива.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сибил Левичаров
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници232

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB