Оскар и Лусинда
Арс Ламина

Оскар и Лусинда

Шифра на артикл: 004835
ISBN: 9786082479743
Код на производителот: 4835
Автор: Питер Кери
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој нескротливо инвентивен роман е љубовна приказна, но љубовна приказна што може да се случи единствено во Австралија од ЏИЏ век. Единствено на тој далечен континент - засолниште за изроди од секаков вид, како од жживотинскиот, така и од светот на луѓето - единствено таму еден растроен англикански свештеник, кој се коцка по налог од Бога, може да се здружи со млада наследничка, која купува фабрика за стакло, за да ја докаже еднаквоста на половите. А единствено чудесната фантазија на Питер Кери може од приказната за Оскар и Лусинда да направи заплеткана повест за љубовта и трговијата, за верата и колонијализмот, што својата кулминација ја достигнува во лудата експедиција која ја носи стаклжената црква во се уште неистражените делови на континентот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Питер Кери
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници656

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB