Домра : на брегот на реката Ганг
Арс Ламина

Домра : на брегот на реката Ганг

Шифра на артикл: 004837
Баркод: 9786082590196
Код на производителот: 4837
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга, Винклер пишува за обредот на кремирање и погребување на мртовците во индискиот град Варанаси и за жживотот на локалното население. Преку детални, промислени и монотони записи засновани на она што го забележува нараторот, а кое се преплетува со сеќавањата и со сонишните визии од детството во корушкото село, Винклер создава слика за Индија како земја каде што се соединуваат светото и профаното. Овие дигресии на нараторот и интроспективното проникнување во своето минато, ја нагласуваат различноста на двете култури и ја опишуваат ситуацијата на поединецот кој бега од стереотипите на околината од која доаѓа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јозеф Винклер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB