Двоен живот
Арс Ламина

Двоен живот

Шифра на артикл: 004842
ISBN: 9786082479798
Код на производителот: 4842
Автор: Готфрид Бен
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Под насловот Двоен жживот - Две самопретставувања, Готфрид Бен ги сумира жживотниот пат на еден интелектуалист, првично издадено во 1934 година како самостојно издание, и Двоен жживот од 1950 година - крајно интересно сопоставување, што не е содржано во ниедно од подоцнежните изданија на Бен. Во вториот дел, Бен дискутира за неговиот однос кон нацистите во 1933 и 1934 година и за неговиот став кон емиграцијата врз основа на спротивставувањето на едно приговарачко и преколнувачко писмо, што му го напишал Клаус Ман. Исповеди што не расчистуваат ништо, туку се во улога на одбрана на грешката како таква.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Готфрид Бен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници184

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.11 MB