Заборавениот крал Гуду
Арс Ламина

Заборавениот крал Гуду

Шифра на артикл: 004843
ISBN: 9786082479897
Код на производителот: 4843
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Заборавениот крал Гуду е ремек-дело на авторката Ана Марија Матуте и еден од најдобрите романи на овој век. Преполн бајки и фантазии, ги опишува раќањето и ширењето на кралството Олар, во метеж од ликови, авантури и симболички пејзажи: мистериозниот Север, негостољубивите степи на Истокот и Југот, богати и бујни, што го ограничуваат распространувањето на кралството Олар, во чија судбина учествуваат една лукава девојка од Југот, магијата на еден стар волшебник и правилата на игра на едно суштество од поџемјето. Овој роман е една голема метафора за човекот и за неговата историја. Реалноста и легендите, минатото и иднината се измешани во фикција што се храни со грижи, сомнежи и желби што со векови ја поттикнуваат човечката природа и владеат со неа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ана Марија Матуте
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници984

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB