Загубената чест на Катерина Блум
Арс Ламина

Загубената чест на Катерина Блум

Шифра на артикл: 004847
ISBN: 9786082590158
Код на производителот: 4847
Автор: Хајнрих Бел
Достапно веднаш
0 МКД
190 МКД
190 МКД
3,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во ерата кога новинарите бескрупулозно ги користат сите можни средства да дојдат до сензационална приказна, новелата на Хајнрих Бел - Загубжената чест на Катарина Блум“ повторно станува болно актуелна. Младата жена Катарина Блум која има некаква врска со прогонуван криминалец, станува цел на новинарот кој се обидува да ги освои насловните страници така што ќе ја претстави како расипана и развратна. Како што ескалираат нападите врз неа во написите на сензационалистичкиот ВЕСНИК и таа станува и жртва на анонимни закани, Катарина гледа само еден излез од тој кошмар. Свртувајќи го наопаку жанрот мистерија, новелата на Бел почнува со признание за злосторство, вовлекувајќи го понатаму читателот во една мрежа на сензационализам, убиство на еден од ликовите и неизбежна ерупција на насилство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Хајнрих Бел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB