Три тажни тигри
Арс Ламина

Три тажни тигри

Шифра на артикл: 004849
ISBN: 9786082590004
Код на производителот: 4849
Достапно веднаш
0 МКД
480 МКД
480 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ремек-делото на Кабрера Инфанте, Три тажни тигри, е една од најмоќните книги што успеваат да стигнат до Соединетите Американски Држави од Куба. Преполн каламбури, зборовни игри и стерниевска типографија - каков што е делот со наслов Некои откритија, што се состои од неколку празни страници - овој роман се смета за посовремен, попривлечен и позабавен кубански Улис. Во средиштето на приказната се сеќавањата на човек одделен од својата земја и од младоста, па така авторот создава вошитувачка визија за жживотот и за многубројните шарени ликови кои се наоѓаат во кабаретски замагленото хаванско општество пред владеењето на Кастро.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Гиљермо Кабрера Инфанте
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници520

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB