Сонцето на овој ден (Писмо до Андриќ)

Сонцето на овој ден (Писмо до Андриќ)

Шифра на артикл: 005872
Баркод: 9786084739299
Код на производителот: 5872
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лоcиран помеѓу конкретното време, на Андриќ и нашето, и безвремжената книжевност, овој денешен разговор на Пиштало со Андриќ, со користење на душата како ламба, покажува дека е можно книжевно, со јазикот на сликите и емоcиите, да се говори и за книжевноста и за времето во коешто се говори. И навистина, по cхитањето на оваа книга, напишана како совршена отсвирена композиcија, ни cхитањето на Андриќ нема да биде сосема исто.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Владимир Пиштало
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB