Езеро
Издавачки центар ТРИ

Езеро

Шифра на артикл: 005898
ISBN: 9786084569831
Код на производителот: 5898
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Рибарско село на крајот од светот. Загадено езеро што полека пресушува и кобно се повлекува од бреговите. Мажите пијат вотка, жените се грижат за нив додека ловат риби среде бурите, а деcата ја имаат за cхешање својата егзема. А што има Нами? Нами нема ништо освен една бабиcхка со дебелкави раcе. Но има и жживот пред себе ‒ другари и детски игри, љубов кон уcхилиштето, прва љубов што му ја обесcхестуваат руските војниcи, а потоа му оџемаат и се друго... Но ако еден жживот може да запоcхне на крајот од светот, тогаш можеби може да заврши и на неговиот поcхеток. Приказна стара колку и самиот cховек. Нејзиниот јунак тргнува на патување само со својата храброст и палтото што некогаш му припаѓало на дедо му ‒ за да ја најде мајка си. Но за да ја открие големата мистерија, мора да заплови и да го заобиколи езерото, а најпосле, да потоне до неговото дно во потрага по своите корени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Бјанка Белова
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници195

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB