Хузур
Арс Ламина

Хузур

Шифра на артикл: 006828
ISBN: 9786082593524
Код на производителот: 6828
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Хузур (хузур) претставува мир во сите димензии на човековиот живот. Хузурлу инсан (хузурлу инсан) е исполнет човек, спокоен, емотивно и телесно здрав. Оној што спознал дека материјалното не е мерка за вредност, проникнал во срcевината на духовноста, се засакал себеси, своето внатрешно јас и создал апсолутна рамнотеа во својот микросвет. Хузур како рамнотеа на душата, чувствата, рамнотеа на елбите и стварноста, фантазијата и реалноста. Хузур како исконска среќа бидејќи човек мое да биде мирен иако не е среќен, но не мое да биде среќен ако не е мирен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мартина Минаревиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB