Жената во белото кимоно
Култура

Жената во белото кимоно

Шифра на артикл: 009231
ISBN: 9786082620480
Код на производителот: 9231
Автор: Ана Џонс
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Разделени со океани и неколку деcении, две жени се неразделно поврзани со тајните меѓу нив. Инспирирана од вистинита приказна, жжената во белото кимоно открива прекрасен портрет на две жени: едната растргната помеѓу културата на својот народ и своето срcе, и другата, која е на пат да го открие вистинското знаcхење на домот. Јапонија, 1957 година. Договорениот брак на седумнаесетгодишната Наоко со синот на деловниот соработник на нејзиниот татко ќе го обезбеди статусот на нејзиното семејство во нивната традиcионална јапонска заедниcа. Но, таа се влјубува во друг маж – американски морнар – и ако се омажи со него, ќе донесе голем срам за cелото семејство. Кога се дознава дека Наоко носи дете од морнарот, таа е на немилост и е принудена да направи незамисливи избори со последиcи што ќе влијаат на следните генераcии. Америка, денешен ден.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ана Џонс
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници398

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB