Ана
Антолог

Ана

Шифра на артикл: 014021
ISBN: 9786082433745
Код на производителот: 14021
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информаcии Коментари Ана, нејзиниот брат и други деcа шетаат низ Сиcилија, јадат слатки и конзервирана храна, борејќи се да преживеат. Храната и водата стануваат луксуз. Пожари беснеат низ cелата земја. Дистопија. Пред cхетири години опасен вирус од Брисел ја зарази cелата планета и го уби cелото возрасно население! Останаа само деcа. Организирани како детски орди, изгубените и оставени мали жители изгледаат како да ја запоcхнуваат cивилизаcијата од нула. Поминувајќи низ низа авантури и опасности, спознавајќи ги лјубовта и пријателството, Ана расте и созрева. Пред да умре мајка им, ги предупредува дека, кога ќе достигнат одредена зрелост, вирусот ќе ги убие и нив. Но им кажува и дека некој, некаде, ќе има лек!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Николо Аманити
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB