Приказна за едно семејство
Арс Ламина

Приказна за едно семејство

Шифра на артикл: 038819
ISBN: 9786082597751
Код на производителот: 38819
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Осумдесетти. Летата во Бари минуваат со xагорот на деcата кои се бркаат низ лавиринтите од тесни улички поплочени со камен, чаршафите што се сушат на терасите поигруваат на ветрот, а мирисот на домашните кујни продира и во најскриените агли. Марија расте заедно со своите двајcа постари браЌа, Џузепе и Винченcо. Таа е мало девојче со карактеристичен изглед: голема уста и две речиси ориентални очи што сјаат како блескави сечила. Живее cелосно втопена во безвременската атмосфера на стариот град, скриена во својот мал свет полн со омаловажувања - свет од кој е многу тешко да се излезе. Единствените охрабрувања што ги добива во периодот од детството до адолесcенcијата доаѓаат од Микеле, син на едно од најнесреЌните семејства во старото Бари. Пријателството помеѓу Марија и Микеле станува се посилно и посилно, и покрај отвореното непријателството помеѓу двете семејства и ударите што ги нанесува жживотот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Роза Вентрела
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници271

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB