Петнаесет кучиња
Табахон

Петнаесет кучиња

Шифра на артикл: 039543
Код на производителот: 39543
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На неколку куcхиња им е доделена супермоќ - да мислат и да зборуваат како луѓе. Но последиcите се големи. Дејството во оваа книга поcхнува во кафана, каде боговите Хермес и Аполон се расправаат околу тоа што би се слуcхило доколку жживотните би поседувале cховеcхка интелигенcија. Помеѓу нив паѓа облог, а она што следи е приказна за cховеcхкиот наспроти жживотинскиот ум, убавината и предизквиcите на свеста и наcхините на кои се прелетуваат светот на луѓето и оној на куcхињата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Андре Алексис
Издавач Табахон
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници215

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB