Дамски гамбит
Арс Ламина

Дамски гамбит

Шифра на артикл: 044606
ISBN: 9786082672274
Код на производителот: 44606
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Осумгодишното сираче Бет Хармон е тивко и повлечено девојче со невпечатлива појава. Така е се додека не ја изигра првата партија шах. Нејзините сетила се изоструваат, размислувапојасно и првпат во жживотот чувствува дека има контрола. На 16-годишна возраст, таа веќе се натпреварува на отвореното првенство во САД. Но, како што ги усовршува вештините на шахот и зачекорува на патот на успехот, нејзината изолаcија станува се позасташувачка, а помислата за бегство се попримамлива.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Волтер Тевис
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници310

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB