Уметноста на романот
Арс Ламина

Уметноста на романот

Шифра на артикл: 045427
Баркод: 9786082599076
Код на производителот: 45427
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Творештвото на секој романсиер содржи некаква имплицитна визија за историјата на романот, некаква идеја за тоа што е романот. Јас се обидов да ја изразам идејата за романот што е својствена за моите романи. Милан Кундера Кундера ги испитува еволуцијата, создавањето и суштината на романот како уметничка форма согледани како низ призмата на неговите романи, така и преку делата на мошне истакнати и најразлични авторитети од историјата на книжевноста, како што се Рабле, Сервантес, Стерн, Дидро, Флобер, Толстој, Музил, Кафка и, можеби најмалку познатиот од сите големи романсиери на нашето време, Херман Брох.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Милан Кундера
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници150

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 096088
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093724
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 061413
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 048972
Автор : Џорџ Орвел
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 047800
Автор : Џорџ Орвел
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
Цена 390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB