Внатрешно море
Арс Ламина

Внатрешно море

Шифра на артикл: 059393
ISBN: 9786082678238
Код на производителот: 59393
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Внатрешно море“ од Даница Вукиќевиќ е добитник на престижната НИН-ова награда за најдобар роман напишан на српски јазик во 2022 година. Роман – вистинска книжевна авантура, која го крши нашиот реален свет на парампарчиња и одново го составува, без ни најмала амбиција новосоставениот свет да биде совршен, туку само барем малку поразличен отколку што е... Роман – толку свој, толку различен, толку радикално фрагментарен, толку радикално посебен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Даница Вукиќевиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници229
Во моментов нема коментари

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Sosuke Natsukawa
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Орхан Памук
890 МКД
14,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Tahmima Anam
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Catherine Prasifka
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Leigh Bardugo
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.17 MB