Книга за тагата: (приказна за Нилс во шумата)
Арс Ламина

Книга за тагата: (приказна за Нилс во шумата)

Шифра на артикл: 093767
ISBN: 9786082678870
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга за тагата е исклучителен,непретенциозен роман во 240 прозни цртици за самоубиството на еден член од семејството и за различните реакции и форми на страдање на останатите членови. Трогателна приказна за сфаќањето, прифаќањето и обидот да се продолжи со животот по една ваква семејна голгота. Книгата е дел од едицијата „Порта Европа“, проект кофинансиран од Европската унија. http://portaeuropa.mk/
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Марија Наваро Скарангер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници102

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB