Чувај се од сењската река

Чувај се од сењската река

Шифра на артикл: 094248
ISBN: 9786082014968
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пред вас е уште едно врвно дело од богатата хрватска ризница. Kраток историски роман базиран на вистински настани. Заплетот започнува со обид да се киднапира убавата и храбра девојка Дума, и продолжува со бурни настани во Сењ и задкулисни игри во центрите за моќ надвор од Сењ. Се велича храбриот, упорен народ кој го брани своето, и кој ќе ги добие слободата и својата татковина. Се воспева патриотизмот, a се осудува локалниот народ кој работи против својот народ за ситни пари. Не пропуштајте да го прочитате романот во кој прекрасно се испреплетени историјата и љубовта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Аугуст Шеноа
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници158
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB