Неранцула

Неранцула

Шифра на артикл: 094261
ISBN: 9786082015033
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга, каде луѓето, моралот, вредностите, чувствата и особено љубовта се интензивни, низ успешен заплет и дијалог е раскажано патувањето на тројца другари од детството до зрелоста и разните емоции што ги доживуваат во тој процес. А вредноста на пријателството е толку голема што понекогаш може да се жртвуваат големи љубови за нивното пријателство. Оваа книга ја раскажува приказната за една улична девојка која сака двајца млади мажи во исто време, прво ги претвора во непријатели, па ненадејно исчезнува, а потоа ги превртува работите кога повторно ќе се појави. Ова е приказна со драматичен крај, во која ќе ги доведеме во прашање пријателството и љубовта. И за неа сигурно ќе речете „оваа беше најдобра“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Панаит Истрати
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници150
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB