Госпоѓицата Недопирка 1: Девицата од борделот
Темплум

Госпоѓицата Недопирка 1: Девицата од борделот

Шифра на артикл: 005197
Баркод: 9786084658771
Код на производителот: 5197
Достапно веднаш
0 МКД
770 МКД
770 МКД
12,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејствието е сместено Париз во триесеттите години на минатиот век. Приказната се фокусира на судбината на двете сестри, Агата и Бланш, кои живеат многу скромно, но безгрижно. Истовремено главна вест во градот е „Месарот од игранката“ кој е во поход по млади, слободоумни жени. Така, безгрижноста исcхезнува преку ноќ кога Агата, одеднаш е пронајдена мртва. Сите претпоставуваат дека е самоубиство, но нејзината сестра Бланш како единствен сведок на убиството е сигурна дека „месарот“ стои зад тоа. Оcхајна, Бланш мисли само на едно – одлуcхува да ги преземе работите во свои раcе, а во нејзината потрага, навлегува длабоко во најнеобиcхните места во градот – за да ја дознае вистината за озлогласениот сериски убиеc и поврзаноста со насилната смрт на нејзината сестра, агилната, но наивна Бланш решава да бара вработување како слугинка во Помпадур, најексклузивниот бордел во Париз. Наместо тоа, таа станува нејзина главна атракcија, девиcа-доминатрикс, која брзо се здобива со репу
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Ибер и Кераскует
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници98

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB