Забранетиот плод
Темплум

Забранетиот плод

Шифра на артикл: 053951
Код на производителот: 53951
Достапно веднаш
0 МКД
630 МКД
630 МКД
10,19 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Забранетиот плод се занимава со она што обично го нарекувамe „женски полов орган“. Но, што е тоа? И зошто човештвото има толку екстремно амбивалентен однос спрема тој дел од телото? Во раздвижениот мозаик во кој се појавуваат старите Грци, жените од камената доба, Зигмунд Фројд, претприемачи збогатени од продажба на корнфлекс, Трнорушка, хиндуистички божици, Стиг Ларсон и учебници по биологија, Лив Стромквист се обидува да ја состави сликата на тој орган кој сликарот Гистав Курбе го нарече „зачеток на светот“. Стрипов е историска анализа на конструкцијата на женскиот полов орган. Читајќи го, многу ќе научите, но и добро ќе се забавувате.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Лив Стромквист
Издавач Темплум
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници139

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB