Незнајковци
Незнајковци
Незнајковци
Незнајковци
Темплум

Незнајковци

Шифра на артикл: 049889
ISBN: 9786084871590
Код на производителот: 49889
Достапно веднаш
0 МКД
840 МКД
840 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Графички роман кој ја истражува природата на нечија вокација, оваа книга нуди поглед на секојдневната посветеност на занаетчиството во две различни професии. Етјен Даводо е стрип уметник - тој не знае многу за светот на производството на вино. Ричард Лерој е винар - ретко чита стрипови. Но, исполнети со добра волја и љубопитност, двајцата мажи разменуваат професии, а Етјен оди да работи во лозјата и подрумот на Ричард, додека Ричард, за возврат, скока во светот на стриповите. Обезбедувајќи вистински животен приказ за тоа како функционираат двете професии, оваа остроумна книга истражува две фасцинантни полиња, истражувајќи ги мотивациите на секој маж и на крајот откривајќи дека нивните напори и аспирации не се многу различни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Етјен Даводо
Издавач Темплум
Димензија A4
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници270

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB