Малечката сојка
Малечката сојка
Малечката сојка
Малечката сојка
Темплум

Малечката сојка

Шифра на артикл: 053035
ISBN: 9786084871668
Код на производителот: 53035
Достапно веднаш
0 МКД
735 МКД
735 МКД
11,89 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дизни се судира со Кафка во оваа прекрасна интензивна и оригинална приказна! Едно мало и многу исплашено птиче живее осамен и изолиран живот во голема куќа заедно со својата немоќна мајка. Тоа никогаш не било надвор од куќата, љубопитно е , но преплашено од надворешниот свет. Ако се прашува мајка му, птичето никогаш не треба да си замине од куќата. Ова дело на финските брат и сестра Ахонен комбинира мрачна приказна со проблесоци на надеж и пријателстство. Илустрациите се впечатливи главно безборови, со шарм на чаплиновски филм. Книгата е добитник на наградата COMIC BOOK FINLANDIA.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Јако Ахонен, Лаури Ахонен
Издавач Темплум
Возраст 6+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници128
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB