Македонија: Што да се направи за да се спречи војна?
Темплум

Македонија: Што да се направи за да се спречи војна?

Шифра на артикл: 009823
ISBN: 9786084871231
Код на производителот: 9823
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Главен лик во стрипот е американската студентка Хедер Роберсон, посветена мировна активистка, која со години тврдела дека војната мое да се избегне. Но постојано се соочувала со контрааргументи, дека војувањето е неизбена последиcа на светските конфликти. Навистина, Хедер сфаќа дека докаувањето е малку незгодно без конкретни примери. Затоа прави нешто малку лудо: се упатува кон далечната Македонија за да го истраува регионот што бил на работ на насилство, но не паднал во него. Нејзините доивеалиcи се ивописно претставени: пријателите се обидуваат да ја „вразумат“, ја мамат таксисти и хотелиери, ја вознемируваат сомнителни маи, и сите мислат дека е шпион. Но, таа исто така создава и неочекувани пријателства, учи дека да се изгубиш значи да научиш нешто ново, и открива зачудувачки работи. Војната е пекол и мирот е теок – но конфликтот мое да биде и корисен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Харви Пикар, Ед Пискор
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници163
Димензија24 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB