Сеир и Ништо
Темплум

Сеир и Ништо

Шифра на артикл: 009928
ISBN: 9786084871095
Код на производителот: 9928
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Сеир и ништо“ е илустрирана игранка со зборови која на посебен начин ги обединува стрипот и речениcата како анр. Прва е од ваков вид на овие простори и има за cел на забавен и поттикнувачки начин да ги обликува визуелните кадри во главата на читателот кои се производ од прочитаните зборови, речениcи и сите нивни смисли. Подеднакво е забавна за гледање за најмладите, како и за ментално вебање за повозраснитеч сосема веродостојна метафора за овој тип на книга е - „книевна Лего-коcка”.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Брадестиот Џо, Тања Аждаја
Издавач Темплум
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници137

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB