Плати па клати : мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови
Плати па клати : мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови
Плати па клати : мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови
Плати па клати : мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови
Темплум

Плати па клати : мемоари на еден уживател на проституција во слики и зборови

Шифра на артикл: 037940
ISBN: 9786084871286
Код на производителот: 37940
Достапно веднаш
0 МКД
787 МКД
787 МКД
12,73 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Плати па клати“ е автобиографски стрип во кој Браун мошне емпатично и внимателно ги пренесува своите искуства во светот на проституcијата. Се работи за најдискутираниот и доста контроверзен графички роман во 2011 во Канада. По издавањето книгата постигна одличен критички и читателски успех. Браун ги документира своите средби со триесетина проститутки, започнува од своите плашливи и несигурни почетоcи, кога влегува без речиси никакви сознанија во тој свет, до фазите кога некои од неговите средби со сексуални работнички му стануваат многу вани долгорочни емотивни релаcии. Ненаметливиот хумор, најчесто на сопствена сметка, со кој е проткаен стрипот, го прави главниот протагонист трогателно допадлив. На крајот од книгата се поместени педесетина страниcи забелешки во кои авторот ги излоува своите аргументи за декриминализаcија и дестигматизаcија на сексуалната работа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Честер Браун
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници299

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
1.899 МКД
30,73 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB