Сината е најтопла боја
Артконект

Сината е најтопла боја

Шифра на артикл: 045422
ISBN: 9786084852469
Код на производителот: 45422
Автор: Жил Маро
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Сината е најтоплата боја“ е приказна за љубовта меѓу две девојки. Животот на Клементина доживува пресврт кога ја запознава Ема, млада девојка со сина боја на косата, која ѝ ги открива сите лица на страста и ѝ овозможува да се соочи со погледите на другите луѓе. Ова е нежна и чувствителна приказна. Графичкиот роман зборува за чувствителните години на созревањето и првите заљубувања, за судирот помеѓу индивидуата и околината, за слободата и мечтаењето, како и за оние ретки љубови што засекогаш ни го обележуваат животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Жил Маро
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници157

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Atsushi Ohkubo
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB