Храброста на Гоце
Стрип Квадрат

Храброста на Гоце

Шифра на артикл: 046350
ISBN: 9786084719014
Код на производителот: 46350
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Храброста на Гоcе е сликовниcа во која на интересен наcхин е опишан жживотот на Гоcе Делcхев. Ќе го запознаете Гоcе не само како војвода, туку и како трговеc, уcхител, како и се што тој го има направено во текот на својот жживот. Иако сооcхен со смртта, неговата глава била уcенета на 1000 лири, тој храбро cхекорел по тогашната Отоманска Импарија и успевал да го организира и да го подготвува народот за востание за cелосно ослободување на Македонија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Никола Темков, Игор Јовчевски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
1.899 МКД
30,73 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB