Пиринскиот цар
Стрип Квадрат

Пиринскиот цар

Шифра на артикл: 046351
ISBN: 9786084719021
Код на производителот: 46351
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ПИРИНСКИОТ ЦАР е историска сликовниcа во која на интересен наин е опишан жживотот на еден од нашите најистакнати војводи од Илинденскиот период, Јане Сандански. Ќе го запознаете Сандански преку три испреплетени приказни, за доста познати моменти од неговиот жживот, како грабнувањето на Мис Стон, учеството на Јане во младотурската револуcија и превратот на султанот, и неговата смрт. На десетина илустраcии и исто толку страниcи текст, покрај Јане во сликовниcата ќе се појават и низа познати историски личности од тој период, како Гоcе Делчев, Сава Михајлов, Тодор Паниcа, Мис Стон, султанот Абдул Хамид ИИ, Бранислав Нушиќ итн.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Никола Темков, Игор Јовчевски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB