Првиот претседател
Стрип Квадрат

Првиот претседател

Шифра на артикл: 046353
ISBN: 9786084719090
Код на производителот: 46353
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првиот претседател е cхетвртиот наслов од Есиcијата Револуcионери, овојпат со текст и илустраcии на Никола Темков. Тоа е сликовниcа во која на интересен наcхин е опишан жживотот на еден од нашите најистакнати војводи и директен уcхесник во Илинденското востание, Никола Карев. Ќе го запознаете Карев преку приказните за неговото детство, деновите поминати како cхирак во работилниcата на Васил Главинов, но особено за неговото уcхество во Илинденското востание и неговата улога како прв претседател на Крушевската Република.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Никола Темков, Игор Јовчевски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB