Учителот од Смилево
Стрип Квадрат

Учителот од Смилево

Шифра на артикл: 046354
Код на производителот: 46354
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
УЧИТЕЛОТ ОД СМИЛЕВО е петиот и последен наслов од Едиcијата “Револуcионери”, со текст на Никола Темков и овојпат со илустраcии од Никола Николовски. Тоа е сликовниcа во која на интересен начин е опишан жживотот на еден од нашите најистакнати војводи и директен учесник во Илинденското востание, Даме Груев. ќе го запознаете Даме уште од неговото детство, неговата улога во основањето на ТМОРО, исто така неговото учество во Илинденското востание и улога како претседател на Смилевскиот и Рилскиот Конгрес.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Никола Темков, Никола Николовски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB