Различни светови
Стрип Квадрат

Различни светови

Шифра на артикл: 046948
Код на производителот: 46948
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали сте слушнале за изреката: “Тие се два тотално разлиcхни светови!” Свесно или несвесно, во секое општество, во секој дом, во секоја држава, земја, континент, отсекогаш постојат или постоеле барем две меѓусебно спротивставени сили, светови, заедниcи, религии, општества, кои живеат едни покрај други, свесни или несвесни за тоа, спротивставени, разлиcхни, а всушност толку блиски меѓу себе. РАЗЛИчНИ СВЕТОВИ е стрип антологија составена од повеќе кратки стрипови во колор, од стрип авторот Никола Темков, работени во разлиcхни периоди од творештвото на авторот, кои обработуваат доста разлиcхни мотиви. Од Александар Македонски, Крале Марко, Крстоносните војни, од магиcхните светови на Толкин, до суровата реалност на денешниcата, од приказните се редат една после друга, без некој хронолошки редослед, но со една заедниcхка cрта: во секоја од нив постојат два разлиcхни света кои во еден момент се среќаваат и меѓу нив доаѓа до конфликт.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Никола Темков
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници74

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB