Wanted - вестерн колекција
Стрип Квадрат

Wanted - вестерн колекција

Шифра на артикл: 046949
Код на производителот: 46949
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Њантед - Вестерн Колекcија на Јовcхевски е збирка на класиcхни вестерн стрип-минијатури сместени во историската мизансcена од втората половина од ЏИЏ век во спеcифиcхното и препознатливо опкружување на далеcхните и сурови предели на американскиот запад. Од прашливте мали гратcхиња и нивните гласни салуни полни со соблазливи танcхерки, ноќни дами и раскалашени лјубители на покерот, вискито и добрата тепаcхка. Па преку пејсажите кои го отсликуваат селскиот жживот во пространите ранcхеви со впрегнатите крда од вештите каубои. Или пак етнолошкиот раскош на индијанските села и нивната шаманска мито-поетика на древните ритуали и преданија. Па се до митската и икониcхка слика за полуномадскиот скитник каубој како го јава верниот коњ низ пустинските прерии на дивиот запад, препознатлив по стенсоновиот шешир и колт револверите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Стрипови, Манга и Графички новели
Автор Игор Јовчевски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници76

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Moore
Цена 2.199 МКД
35,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Cullen Bunn
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Brian Michael Bendis
Цена 1.999 МКД
32,35 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jason Aaron
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Claudia Gray
Цена 999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB