Macedonia : cradle of culture, land of nature - tourist guide
Тримакс

Macedonia : cradle of culture, land of nature - tourist guide

Шифра на артикл: 000761
ISBN: 9786082041964
Код на производителот: 761
Достапно веднаш
0 МКД
690 МКД
690 МКД
11,17 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Над 750 фотографии, илустрации и мапи, што да посетите, каде да престојувате, каде да јадете? Ова е водич кој овозможува да и пријдете на Македонија поблиску. Водич со кој се движите низ просторот и времето, од античко минато до сега. Водичот започнува со неколку страници објаснување за Република Македонија, како местоположба и основни општествени и природни карактеристики. Водичот е поделен на неколку поглавја. Во ова второ дополнето издание на водичот на Македонија е вметнат скопскиот регион, кој го немаше во првото издание. Преуреден и дополнет со илустрации и фотографии, дополнет со тековни податоци, за хотели, ресторани, книжарници, бензински, места за посета, туристички агенции и слични податоци кои можете да ги најдете на крајот на секој регион.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Туристички водичи
Автор Влахо Бранѓолица, Анита Милевска
Издавач Тримакс
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници304
Димензија23cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB