Нојферт: Архитектонско проектирање
Арс Ламина

Нојферт: Архитектонско проектирање

Шифра на артикл: 000086
ISBN: 9786082297057
Код на производителот: 86
Достапно веднаш
0 МКД
5.400 МКД
5.400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најновото 40-то издание на Нојферт архитектонско проектирање претставува суштинска референца за проектирање и планирање на изградбата на кој било објект. Изданието е дополнето со ревидирани и ажурирани содржини и графика, јасно уредени функционални шеми и типологии кои нудат соодветно планирање, брз преглед и безбедно воведување во дизајнот. Користењето на детални цртежи, кои се движат од ергономијата на човековата околина, преку одредени барања на различните градежни задачи, до типолошки аспекти од општа природа, ова претставува колекција на илустрирани стандарди и диемнзии. Оваа книга претставува ресурс за студентите и архитектите, но може и да послужи како водич за градители и планери. Најново и дополнето издание со нови содржини Општи основи на домувањеОпшти основи на работаОпшти основи на јавни собири СертифицирањеАрхитектонски договорПараметарско проектирањеПарламентарни објектиКонтејнер / Архитектура на контејнериГрадење без бариериУрбанизам, поврзување. ориентирањеПарамета
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Ернст Нојферт
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници582

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB