Паметни материјали во архитектурата, внатрешната архитектура и дизајнот
Арс Ламина

Паметни материјали во архитектурата, внатрешната архитектура и дизајнот

Шифра на артикл: 002405
ISBN: 9786082290652
Код на производителот: 2405
Автор: Аксел Ритер
Достапно веднаш
0 МКД
1.450 МКД
1.450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата е вистински бисер што би сакал да го има секој професионалец што работи во областа на архитектурата, дизајнот и уметноста, и е во потрага по нови материјали и инспирации. Авторот Аксел Ритер, повеќе од десет години е вклучен во развојот на паметните материјали и нивната примена, како и во експерименталната архитектура и во иновативниот дизајн. Покрај овие негови активности, тој како слободен архитект и дизајнер има објавено неколку статии на темата и има одржано неколку предавања. Паметните материјали се релативно нов поим, иако како такви се користеле одамна. Под паметни материјали се подразбираат производи што имаат способност да ја менуваат својата боја или форма како последица на одредени физички и/или хемиски својства (светлина, температура, електромагнетно поле итн). Тука треба да се спомне и категоријата на полупаметни материјали, кои можат да ги сменат својата боја или форма само еднаш или повеќе пати.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Аксел Ритер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници188

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB