Земјена архитектура : од античка до модерна
Арс Ламина

Земјена архитектура : од античка до модерна

Шифра на артикл: 001180
ISBN: 9786082291284
Код на производителот: 1180
Достапно веднаш
0 МКД
1.150 МКД
1.150 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од античките тврдини на Нов Зеланд па сé до меморијалниот центар на ветераните од Виетнамската војна во Вашингтон, земјжената архитектура е присутна низ целиот свет повеќе од 6.000 години. Најчесто таквата архитектура ја поврзуваме со античките култури, но на наше големо изненадување и задоволство авторот ги поставува во оваа книга едно до друго античките дела и модерните дела. Вилијам Н. Морган е архитект, претседател на здружението „Архитекти Вилијам Морган“ од Дјексонвил и поранешен претседател на Архитектонскиот конзерваториум „Бејнек-Ривс“ при Универзитетот во Флорида. Неговата мисија е да се увери дека не ја пропуштаме, ниту, пак, ја потценуваме големата креативна енергија на човештвото и неговата интегрална поврзаност со жживотворната почва и со водата што нé опкружува. Во ова издание е создаден непроценлив преглед на дела креирани со употреба на еден од најосновните градежни блокови што ни се достапни: земјениот, со повеќе од двесте извонредни илустрации шт
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Вилијам Морган
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB