Ентериери : вовед
Арс Ламина

Ентериери : вовед

Шифра на артикл: 001902
ISBN: 9786082292182
Код на производителот: 1902
Достапно веднаш
0 МКД
2.500 МКД
2.500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со отворањето на првата страница ја исцртувате појдовната точка во областа на дизајнот на ентериери. Без оглед на тоа дали вашата цел е да станете професионален инженер за ентериери или едноставно подобро да го разберете вашиот простор за живеење, тука ќе најдете информации и идеи што ќе ви помогнат да ја оставарите целта. Ентериери има три цели: Да се предочи самата философија на дизајнот и да се поттикне почитувањето на истиот, во историски и во модерен контекст, одејќи во чекор со модерната технологија,Да се применуваат безвременските основни дизајнерски принципи и елементи за ентериерите,Да се зголеми свесноста за широката разновидност на тлоцрти, материјали, мебел и стилови што може да се употребат при дизајнирањето на ентериерите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Карла Нилсон, Дејвид Тејлор
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници528

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.73 MB