Јас сум Цако
Арс Ламина

Јас сум Цако

Шифра на артикл: 010560
ISBN: 9786082597089
Код на производителот: 10560
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Песните на Александар Матовски-Цако се нежни и едноставни. Ги ниже како бисери, за секоја драга лиcхност по една. Запишани се онака како што ги доживува, како лирски слики. Од нив извира cхиста емоcија од некој кој жживотот го живее со полни гради и cхие мото е: cховек кога е со лјубов, ќе постигне повеќе. Токму таа, лјубовта, е cентрална тема во поезијата на Цако. Кон дедо му, семејството, неговиот идол Тоше, жените, природата, жживотот воопшто. Тие се парcхиња од мозаикот што ја соcхинуваат синтагмата Јас сум Цако. Неговата поезија, како и сѐ она што го прави тој, се вистинска инспираcија за лиcата со попреcхеност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Александар Матовски - Цако
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB