Акции

HEY CLAY - ЗАБАВНИ, ЛЕСНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ, КРЕАТИВНИ СЕТОВИ ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ГЛИНА на 20% попуст

16.10.2023.
HEY CLAY -  ЗАБАВНИ, ЛЕСНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ, КРЕАТИВНИ СЕТОВИ ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ГЛИНА на 20% попуст
HEY CLAY -  ЗАБАВНИ, ЛЕСНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ, КРЕАТИВНИ СЕТОВИ ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ГЛИНА на 20% попуст

Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay.

Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во „Литература.мк“!

Уникатни сетови за моделирање кои ги држат децата заиграни со часови, не само во слободното време, туку и за време на активности во градинките и училиштата.

Шарената глина овозможува моделирање на која било нивна фантазија - популарен херој, модерна играчка, елементи за декор, моден додаток - што и да посакуваат.

 

Направете го вашиот избор со онлајн попуст од 20% преку https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti

 

Зошто да ги изберете Hay Clay сетовите за изработка со глина?

  • - Ги унапредуваат моторните вештини и координацијата меѓу рацете и очите;
  • - Го поттикнуваат сензорниот развој;
  • - Ја развиваат креативноста и имагинацијата;
  • - Им овозможуваат на децата учење низ игра;
  • - Го зголемуваат распонот на внимание;
  • - Го поддржуваат учењето преку обиди и грешки;
  • - Им помагаат на децата лесно да ги изразат своите мисли и идеи и им ја зголемуваат самодовербата.

И најдоброто за крај: се сушат на воздух и стануваат вистински играчки за 24 часа!

Hay Clay креациите ќе станат најдобри пријатели на сите деца, а и на возрасните кои се чувствуваат како деца.

*Попустите важат само онлајн-нарачки преку http://www.literatura.mk.

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.130 МКД
18,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
389 МКД
6,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.130 МКД
18,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.130 МКД
18,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.130 МКД
18,28 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB