Акции

ТАА ЗАСЛУЖУВА СÈ ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЖЕНАТА

01.03.2024.
ТАА ЗАСЛУЖУВА СÈ ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЖЕНАТА
ТАА ЗАСЛУЖУВА СÈ ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЖЕНАТА

Доаѓа периодот кога мораме да се погрижиме сите наши драги жени да го добијат сè она што го заслужиле. Ако не го правиш тоа преку целата година, тогаш сега е вистински момент да се покажеш!

Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“, и преку е-книжарницата www.literatura.mk, ќе се реализира продажна акција со попусти до 50% насловена како „Таа заслужува“. Со слоганот „Таа заслужува“ оваа година „Литература.мк“ го потенцира разбирањето на предизвиците со кои се соочуваат жените и нивната потреба за време само за себе. За таа цел, осмомартовската акција содржи со уникатни подароци за вашите драги жени.

Најдобриот подарок за Осми март, најискрениот израз на љубов и почит е дефинитивно книгата. Кога некому подарувате книга, му подарувате искрени емоции, незаменливо искуство и време што ќе си го посвети себеси, хранејќи ја својата душа. Поради сите дами и важни жени кои се ваша најголема поддршка и мотивација, „Литература.мк“ подготви специјална празнична акција на избрани наслови.

Во продажната акција „Таа заслужува“, „Литература.мк“ издвои серија наслови во издание на „Арс Ламина“ со попусти до 50%. Меѓу насловите ќе ги најдете „Најубавите љубовни писма на сите времиња“, „Деса“ и „Брезите што шумеа крај Темза“ на попуст до 50%. Со намалување до 40% се насловите „Опра: Биографија“, „Невидливиот живот на Ади Лару“, „Тој почна сè“, „Кејт: идната кралица“, „Сто љубовни сонети“, „Последната од девојките Месечини“, „Те знам“, „Писатели и љубовници“ и „Сакај ја диво“. На попуст до 30% можат да се најдат насловите „Мојата прекрасна сопруга“, „Природно убави со биодевојка“, „Седумте мажи на Евелин Хуго“, „Стоте највлијателни жени во историјата“, „Хузур“, „Жената со црвена коса“ и „Се викам црвена“ од Орхан Памук и „Хамнет“.

Покрај изборот од книги што релаксираат, инспирираат и нудат одговори на длабоки прашања, во акцијата се вклучени внимателно селектирани подароци за домашен декор и животен стил од најпознатите италијански брендови, како „Baci Milano“ со попуст од 30%, и „Alessi“ и „Egan“ со попуст од 20%.

„Baci Milano“ е луксузен италијански бренд што ви нуди уникатни чаши, дифузери за мириси, чинии, бокали, шолји, послужавници, шишиња и низа други декоративни предмети за домот со неприкосновен квалитет и типична италијанска префинетост.

„Alessi“ е компанија што секојдневните уреди за во кујна ги креира со несекојдневен дизајн и функционалност. Производите се создадени од најпознатите имиња во областа на дизајнот, архитектурата и индустрискиот дизајн.

Италијанскиот бренд „Egan“ во „Литература.мк“ е застапен со ламби, вази, шолји за кафе и чај, сетови со шолји и чајници со препознатливи артистички илустрации.

Покрај италијанските брендови во акцијата се вклучени и „Pomme Pidou“ – најшарените и најслатките украсни предмети, најубавите декоративни шолји од „Hanipol“, како и модни ранци, торби и додатоци од „Scoterice“, сите на попуст од 20%.

На крајот, во „Литература.мк суперстор“ во „Дајмонд мол“, „Скопје сити мол“, „Ист гејт мол“ за секој купен производ од брендот „CV Cristal“ ќе добиете уште еден гратис.

Драги дами, среќен 8 Март. Ги заслужувате сите подароци на овој свет, секој ден од годината.

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.295 МКД
69,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.695 МКД
59,79 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.240 МКД
36,25 EUR
Големина
M
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.560 МКД
41,42 EUR
Големина
M
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
680 МКД
11,00 EUR
Големина
S
Sačuvano u omiljne
Шолји 061277
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.195 МКД
35,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Шолји 057746
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.195 МКД
51,70 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

01.
May.
Акции
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ...
19.
Apr.
Акции
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
02.
Apr.
Акции
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до...
26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
16.
Oct.
Акции
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во &bdquo...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.76 MB