Најубавите љубовни писма на сите времиња
Арс Ламина

Најубавите љубовни писма на сите времиња

Шифра на артикл: 002187
ISBN: 9786082477336
Код на производителот: 2187
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е другото лице на историјата. Тука освојувачите со орујје, со збор или хармонизирани ноти, независно, се плен на потребата за двојно скротување, за нејност, попрецизно – за љубов, односно, да бидеме доследни докрај – за љубовниот копнеј исцеден во интимно интонирани писма што му се противставуваат на времето во јуриш. Прочитајте ги похотливите воздишки, развигорените чувства и срцевите изблици на луѓето кои им да е вајност на историските отсечки од нивното време, поаѓајќи од скокотливиот Волтер, мистериозниот Бетовен, па правдољубивата Мери Волстонкрафт и актерката Јулиет Друе, но и други громки имиња. Амор винцит омниа!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Критики и писма
Автор Група автори
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници113

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Shaun Usher
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Shaun Usher
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.72 MB